ALTAR QUINTET feat. K. FEKETE-KOVÁCS

6. srpna / pátek, 19:30 Piaristické náměstí, České Budějovice

Altar Quintet je  evropské uskupení špičkových  instrumentalistů a skladatelů pod vedením saxofonisty Nikolaje Nikitina a klavíristy Ľuboše Šrámka. Hudební koncept tělesa vychází z jazzové tradice akustického kvintetu, ovlivněného zvukem moderny jakou reprezentuje Tom Harrell, Kenny Wheeler či Second Great Quintet legendárního Milese Davise. Altar Quintet se hlásí také  k tradici evropské komponované hudby 20.století. Nikitin a Šrámek spolu tvoří bez nadsázky středobod současného slovenského jazzu!

Kornél Fekete-Kovács: tpt, flugelhorn
Nikolaj Nikitin: sax
Ľuboš Šrámek: piano
Juraj Griglák: bass
Martin Valihora: drums

ALTAR QUINTET web

Nikolaj Nikitin, patří mezi nejvýraznější osobnosti slovenského jazzu. Tento saxofonista, skladatel a producent má na kontě více než deset alb, včetně spolupráce se zvučnými jmény jako Miroslav Vitouš či Tom Harrell.

Ľuboš Šrámek, klavírista, producent a skladatel. Držitel nejprestižnějšího slovenského hudebního ocenění Radio Head Awards v kategorii Jazzová hudba. 

Kornél Fekete-Kovács, maďarský dirigent, skladatel, hráč na křídlovku a trubku. Působí ve sféře jazzu a experimentální hudby. Je zakládajícím členem a uměleckým vedoucím Modern Art Orchestra. Spolupracoval s osobnostmi  jako Bob Mintzer, Johnny Griffin a Wallace Roney.

Juraj Griglák, virtuózní hráč na basovou kytaru a kontrabas, vyhledávaný studiový muzikant a jedna z nejvýznamnějších jazzových osobností Slovenska.

Dušan Novakov, rakouský bubeník se srbskými kořeny, mezi jehož spolupracovníky na podiu či ve studiu patří i Gregory Porter.