BOBBY WATSON & LIBOR ŠMOLDAS QUARTET (US,CZ)

6. srpna / sobota, 21:00 Piaristické náměstí, České Budějovice

Americký alt-saxofonista Bobby Watson je jazzovou superstar ohroženého druhu, tak silné spojení s historií této hudby vám už dnes totiž poskytne málokdo. Na přelomu 70. a 80. let byl saxofonistou ahudebním ředitelem jedné z nejlegendárnějších kapel všech dob – Jazz Messengers Arta Blakeyho. V jeho dlouhé kariéře nechyběli spolupráce Wyntonem a Branfordem Marsalisem, Maxem Roachem, Betty Carter či Samem Riversem.

V roce 2016 byl v rámci oslav mezinárodního dne jazzu vybrán americkým prezidentem Barackem Obamou aby vystoupil po boku dalších jazzových hvězd jakými jsou Chick Corea, Herbie Hancock, Kurt Elling, Aretha Franklin, Wayne Shorter či Pat Metheny.


Bobbyho Watsona doprovodí quartet našeho předního jazzového kytaristy s bohatými mezimárodními zkušennostmi Libora Šmoldase. Ve složení Petr Beneš piáno, Josef Fečo kontrabas a Jesse Simpson bicí, tak navážou na bohatou spolupráci z let 2012-2014 kdy Liborův Quartet vystupoval s Bobby Watsonem mimo jiné na festivalech v americké Severní Karolíně, italském Miláně či na Prague Proms a společně vydali desku Intuition (NEWPORTLINE, 2013).


Co se týče repertoáru projektu, můžete se těšit na klasické skladby Bobbyho Watsona (je totiž autorem hned několika jazzových standardů), původní kompozice Libora Šmoldase ze společné desky Intuition a také reference na Jazz Messengers.

Bobby Watson: alt saxofon
Libor Šmoldas: elektrická kytara
Petr Beneš: piano
Tomáš Baroš: kontrabas
Jesse Simpson: bicí

BOBBY WATSON web