FRANTIŠEK UHLÍŘ TEAM feat. AL HERMANN (CZ,US)

3. srpna / středa, 21:00 Havraní náměstí – Rabenštejnská věž, České Budějovice

Stanislav Mácha je uznávaný klavírista, který spolupracoval s hvězdnými osobnostmi domácí i mezinárodní jazzové scény (Dan Bárta, Robert Balzar, Piotr Baron, John Abercrombie, Craig Handy, Nicolas Simion a mnoho dalších). V současné době aktivně vystupuje a přednáší.

Kdo by neznal skvělé české basisty Jiřího „George“ Mráze a Miroslava Vitouše, kteří dosáhli uznání a mezinárodního věhlasu nejen v USA? František Uhlíř patřící ke stejné generaci je jistě nejvýraznějším jazzovým hudebníkem na české jazzové scéně současnosti.

Jiří Slavíček je přední český jazzový bubeník, od roku 2000 je členem tria Roberta Balcara. Vystupoval také s významnými osobnostmi mezinárodní jazzové scény jako Art Farmer, John Abercrombie, Craig Handy, Michael Mayo, Femi Temowo ad.

Al Hermann se narodil a vyrostl v New Orleans. Hrál s osobnostmi jako Ella Fitzgerald, Tony Bennett, Julie London a Peggy Lee. Jako vynikajícího trombonistu ho milovníci jazzu vídali hrát po boku Woody Hermann Orchestra, Lionela Hamptona, Wild Billa Davidsona, Doc Cheathama, Ellis Marsalise, Warrena Vache, Dave Grusina, Eddieho Danielse, Davea Pietra, Artura Sandovala a mnoha dalších. Na svém kontě má více jak tucet nahraných CD, včetně „The Jazz Trombone“ s Carlem Fontanou na labelu Sea Breeze (Los Angeles).

Al Hermann: trombon
Standa Mácha: piano
František Uhlíř: kontrabas
Jiří Slavíček: bicí