MIREK SURKA QUINTET (CZ), BOB FRANCESCHINI & AMC TRIO (US,SK)

Výtečný trumpetista Miroslav Surka, který doprovázel v Čechách jazzové legendy Arturo Sandovala, Jamese Morissona, kapelník CBC Big Bandu a sólista Moondance orchestra ze Stardance. Na Hluboké vystoupí se svým quintetem.

Bob Franceschini – americký jazzový saxofonista, skladatel a aranžér. Profesionálně začal hrát v 17 letech. V současnosti koncertuje po celém světě s Mike Stern Bandem, Willie Colonem, Dennisem Chambersem a Victor Wooten Triem. Během své kariéry absolvoval turné s Davem Wecklem, Paulem Simonem, Celin Dion, Rickym Martinem, Lionelem Ritchiem a Ediem Palmierim a složil a aranžoval hudbu i pro Tower of Power a Victora Wootena. Objevil se na 80-ti nahrávkách různých interpretů a v roce 2001 nahrával na Grammy nominované album Mike Sterna „Voices“. Kromě saxofonu hraje i na klarinet a elektrickou flétnu.

Respektované AMC trio z Prešova se na jazzové scéně pohybuje už 20 let a má za sebou 6 studiových alb včetně několika ocenění.

Hudba AMC Tria čerpá z různorodosti a zpěvnosti témat inspirovaných i nápěvy z východoslovenského folklóru. Od roku 2007 AMC Trio spolupracuje s kytarovým virtuosem, bývalým členem kvarteta Oscara Petersona, Ulfem Wakeniusem, se kterým nahrálo dvě alba, Soul Of The Mountain (2008) a Waiting For A Wolf (2011). V roce 2011 AMC zahájilo spolupráci s legendárním trumpetistou, sedminásobným držitelem ocenění Grammy, Randy Breckerem, a jejich společné CD One Way Road To My Heart vyšlo v březnu 2013 v německém vydavatelství Moosicus records a na Slovensku získalo cenu Radio Heads Awards.

Bob Franceschini  – saxofon
Peter Adamkovič – klavír
Martin Marinčák  – kontrabas
Stano Cvanciger  bicí