ONDŘEJ ŠTVERÁČEK SPACE PROJECT feat. ANDY NINVALLE (CZ,NL)

5. srpna / pátek, 19:30 Piaristické náměstí, České Budějovice

Zbrusu nový mezinárodní projekt vytvořený pro Jihočeský Jazzový Festival pod vedením saxofonisty Ondřeje Štveráčka. Elektrický SPACE PROJECT je tentokráte obohacený o geniálního zpěváka, rappera, beatboxera, breakdancera a tanečníka původem z Guyany žijícím v Nizozemí ANDYho NINVALLEa. Skladby budou Štveráčkovy autorské kompozice z jeho poslední desky SPACE PROJECT.

Ondřej Štveráček: tenor saxofon, soprán saxofon, efekty
Andy Ninvalle: zpěv, beatbox
Pavel Wlosok: klávesy
Jan Fečo: baskytara
Marek Urbánek: bicí

ONDŘEJ ŠTVERÁČEK web

Ondřej Štveráček je mezi českými i zahraničními muzikanty pojem. Výtečný saxofonista, který jde ve stopách Johna Coltranea, a zároveň velmi osobitý hudebník, který se nebojí divoké improvizace i jazzových standardů. Ondřej je členem legendárního Radio Big Bandu Gustava Broma. Behěm své úspěšné kariéry se na pódiu setkal s osobnostmi, jako jsou Gene Jackson, Jerry Bergonzi, Harry Sokal, Benito Gonzales, Poogie Bell.

Andy Ninvalle je průkopník rapového žánru ve své rodné Guayaně. Díky své umělecké všestrannosti, kdy úspěšně působil i jako breakdancer, si vysloužil o ocenění za přínos urban artu od prezidenta Desmonda Hoyteho. V současné době působí jako urban dance lektor na rotterdamské univerzitě CodART. Jako vyhledávaný rapper a beatboxer vystupoval po boku Saskie Laroo, Damiana Marleyho, Candy Dulfer či Earth Wind and Fire.

Pavel Wlosok je úspěšným pianista, aranžér a skladatel. V roce 2000 získal prestižní cenu Gila Evanse na mezinárodní skladatelské soutěži v oboru jazzový big band (The Gil Evans Fellowship Recipient, granted by the International Association of Jazz Educators). Pavel spolupracoval na mnoha projektech jako sideman a vystupoval s předními světovými jazzmany jako Bob Berg, Randy Brecker, Vince DiMartino, John Ellis, Jon Faddis, Danny Gottlieb, Wycliffe Gordon, Tim Hagans, Louis Hayes, Conrad Herwig, Denis Irwin, Ingrid Jensen, Sheila Jordan, Victor Lewis, Dave Liebman, Joe Lovano a dalšími.

Josef Fečo pochází z romské muzikantské rodiny. Již od útlého věku projevoval nesmírný talent jak ve hře na basu, tak i na cimbál. Po studiích na Konzervatoři Jaroslava Ježka zakotvil u kontrabasu a baskytary. Během studií na konzervatoři se poznal se spoustou umělců. Např.s Karlem Růžičkou. Od roku 1999 je Josef stálým členem jeho tria. Josef je dnes nejžádanějším kontrabasistou v České republice, v okruhu jeho hudebního zájmu jsou jazz, funk, pop, soul a folklór. Je taktéž skladatel a aranžér.

Marek Urbánek je jedním z mladých hlasů české jazzové scény. Základy jazzové interpretace na bicí mu předal Kamil Slezák a je absolventem (2012-2015) oboru jazz na VOŠ Jaroslava Ježka v Praze, kde už se zařadil mezi často an-gažované a vyhledávané umělce. Mimo jeho hráčské aktivity spolupracoval se jmény světových formátů Robby Marshall (USA), Shauli Einav (IZ), Bob Montgomery (USA), Al Her-man (USA), Brian Charette (USA), Valery Ponomarev (USA), Frank Basile (USA), John Marshall (USA), Eric Wyatt (USA), Live Fyon Friis (NOR), Stian Victor Lervik Swensson (NOR) a mnoho dalších.