LUKÁŠ ORAVEC ORCHESTRA (CZ,SK,DE,US,HU)

„Myšlenku založit vlastní orchestr jsem někde v podvědomí nosil dlouho, ale nikdy dříve nenastala taková situace, že bych měl kolem sebe dostatek hráčů, s nimiž bych orchestr založil tak, aby mě to uspokojilo. Ovšem jednoho dne jsem si v Brně uvědomil, že díky Janáčkově akademii už takové muzikanty kolem sebe mám,“ vyznal se mladý trumpetista v rozhovoru pro Český rozhlas Jazz.


V třináctičlenném seskupení účinkují přední hudebníci z Česka, Maďarska, USA, Německa a Slovenska. Kapele nedávno vyšlo debutové album Light of Blue, které nahrála ve studiu Divadla na Orlí v Brně. Významným skladatelským i aranžérským vkladem přispěl sám kapelník, důležitou postavou kapely je však i původem ruský kontrabasista Pavel Klimashevski, který se ujal rovněž pozice dirigenta. Svým kompozičním umem přispěli do repertoáru také pianista Ľudovít Kotlár a kontrabasista Peter Korman.
Publicista Jan Hocek se v recenzi pro Jazzport nebál označit album jako „orchestrální nahrávku světové úrovně“ a jazzumilovné publikum už se těší, až kapelu konečně uslyší i naživo.
Album získálo ocenění Radio Head Award za nejlepší jazzovou desku roku.

JURAJ BARTOŠ/ADAM GRÁF – 1. TRUMPET, FLUGELHORN
MIROSLAV NOVÁČEK – 2. TRUMPET, FLUGELHORN
LUKÁŠ ORAVEC – 3. TRUMPET, FLUGELHORN,BANDLEADER
MAREK KOTAČA – ALTO, SOPRANO SAXOPHONE
ANDY MIDDLETON – 1. TENOR SAXOPHONE
LUBOŠ SOUKUP – 2.TENOR SAXOPHONE
PAVEL ZLÁMAL – BARITONE SAXOPHONE, BASS CLARINET
PETR HNĚTKOVSKÝ – 1. TROMBONE
ŠTĚPÁN JANOUŠEK – 2. TROMBONE
MICHAL MOTÝĽ – 3. TROMBONE, BASS TROMBONE
ĽUDOVÍT KOTLÁR – PIANO
PETER KORMAN/TOMÁŠ BAROŠ – DOUBLE BASS
MARIÁN ŠEVČÍK – DRUMS

PAVEL KLIMASHEVSKY – CONDUCTOR, MAIN ARRANGER