Per „BASS VIKING“ Mathisen Quartet. feat. Nguyên Lê, Jan Gunnar Hoff, Gary Husband (N,F,GB)

Per „Bass Viking“ Mathisen dal dohromady tuto čtveřici se svým dlouholetým hudebním spolupracovníkem, norským hráčem na klávesy Janem Gunnarem Hoffem, francouzským kytaristou Nguyenem Le a žijící legendou Angličanem Garym Husbandem na bicí.
Kapela je evropskou hvězdnou sestavou, která představí hudbu od lyrických akustických krajin až po rockový jazz. Všichni čtyři jsou individuální virtuosové s extrémními hudebními schopnostmi a jejich souhra je místy až neuvěřitelná a výbušná.

Per „BASS VIKING“ Mathisen (N)
Norský baskytarista, který vydal již 18 CD pod svým vlastním jménem jako lídr,
skladatel a producent. Hrál s mezinárodně uznávanými umělci jako: Alex Acuna,
Mike Stern, Gary Husband, Jerry Donohue, Hiram Bullock, Terje Rypdal, Terri Lyne
Carrington, Bill Bruford, Bill Evans, Geri Allen, Adam Nussbaum, Keith Carlock, Maria
Schneider, Gary Thomas.

Nguyen Le (F)
Studiový hráč, skladatel, aranžér, je jedním z nejznámějších francouzských kytaristů. Vydal 16 CD vlastním jménem a hrál se super hvězdami jako: Herbie Hancock, John Scofield, Maria Schneider, Matt Garrison, Peter Erskine.

Jan Gunnar Hoff (N)
Hráč na akustické piano a syntetizátory. Hoff vydal 10 CD a vystupoval se všemi předními norskými hudebníky a s hvězdami jako Mike Stern, Maria Joao, Kenwood Dennard, Pat Metheny, Jon Surman, Lars Danielsson. Skutečný všestranný a virtuózní hudebník, přecházející mezi elektrickými syntezátory a akustickým křídlem tím nejjednodušším způsobem.

Gary Husband (GB)
Skladatel a multiinstrumentalista je světově proslulý jako bubeník a stejně uznávaný jako hráč na klávesy. Nesčetněkrát procestoval svět se jmény John McLaughlin, Allan Holdsworth, Jack Bruce, Billy Cobham.