POOGIE BELL & JURAJ GRIGLÁK BAND (US,SK)

Jedna z nejvýznamnějších jazzových osobností na Slovensku, kontrabasista a baskytarista Juraj Griglák, se opět potkává se světovou bubenickou legendou Poogiem Bellem, aby publiku naservírovali nezaměnitelnou směsici jazzu, soulu a funku.


Poogie Bell je nefalšovaný funk master, jeden z nejlepších současných bubeníků a studiových hráčů bez ohledu na žánry. Jeho srdce ale nejhlasitěji tluče pro jazz, funk, soul a R&B. Vedle své sólové tvorby, jež je zaznamenána na pěti albech, proslul také jako spolehlivý parťák pro studiovou i koncertní činnost výrazných hudebních osobností, když mu za perfektní rytmický groove na vlastních nahrávkách vděčí mimo jiné David Bowie, Stanley Clarke, Erykah Badu, All Jarreau, David Sanborn, John Scofield, Victor Wooten, Chaka Khan, Angelique Kidjo či Marcus Miller. S posledně jmenovaným strávil Bell na turné podstatnou většinu své kariéry a objevil se na více než deseti jeho albech.


Juraj Griglák je od roku 1991 členem orchestru Slovenské filharmonie. Spolupracoval s mnoha špičkovými hudebníky, jakými jsou Ron Affif, Frank McComb, Bobby Sparks, Patches Stewart, Greg Hopkins či Gary Husband. Po boku Poogieho Bella poprvé stanul v roce 2012, když ho bubeník pozval na evropské turné se svou kapelou. Byl to počátek umělecky plodné spolupráce. Za deset let absolvoval Griglák několik dalších evropských turné a Bell zase na revanš nahrával bicí na třech Griglákových albech.

Poogie Bell – bicí

Juraj Griglák – baskytara

Winston Bell – saxofon

Michal Cálik – trubka

Eugen Vizváry – klávesy