Three of Seven, Šmoldas – Zerna – Simpson (CZ/AUS/USA)

Tři ze sedmi kontinentů naší planety přispěli každý jedním muzikantem ke vzniku mezinárodního jazzového tria Three of Seven: Evropu reprezentuje náš přední kytarista Libor Šmoldas, vzdálenou Austrálii rodák z Adelaide kontrabasista Sam Zerna a Severní Ameriku bubeník původem z Kalifornie Jesse Simpson. Bodem, který všechny tři spojuje, je jazzová mekka New York, město, kde Sam Zerna žije, Jesse Simpson studoval na Manhattan School of Music a kam Libor Šmoldas pravidelně jezdí koncertovat a natáčet desky.

Na scéně u Rabenštejnské věže vás čeká vyvážená kombinaci jazzových standardů a původních skladeb všech tří členů Three of Seven. Hudební projev tria je plný improvizace, radosti ze hry a v neposlední řadě instrumentálního mistrovství, které je ovšem vždy ve službách melodie a hudebnosti. Vzhledem k odlišným kulturám a hudebním scénám, ze kterých Libor, Sam a Jesse vycházejí, je výsledný styl velmi pestrý a zároveň harmonický propojený společnou láskou k jazzové historii a otevřeným přístupem k improvizaci.

 

 

Libor Šmoldas je náš přední jazzový kytarista. Mezi světovými kluby, kde
vystupuje, nechybí Ronnie Scotts, Pizza express, Smalls, Iridium, Blue Note,
Birdland, Dear Head Inn, B flat, Porgy and Bess nebo Bennetts Lane. Hrál a nahrával se světovými muzikanty, jakými jsou George Mraz, Jeff Ballard, Sam Yahel, Bobby Watson, Adam Nussbaum, James Morrison, Brian Charette, Gregory Hutchinson, Jon Faddis či Jay Anderson.
V Čechách má na kontě spolupráci s kompletní jazzovou špičkou, včetně například Ondřeje Pivce, Roberta Balzara či Davida Dorůžky. Vydal pod svým jménem jedenáct alb a řadu dalších jako spoluhráč. Český i mezinárodní tisk se shoduje na jeho vysokých kvalitách a předním postavení mezi evropskými jazzovými kytaristy.
www.liborsmoldas.cz

Samuel Zerna je Australský basista působící v New Yorku. Kromě Austrálie a USA vystupuje také v Evropě, Velké Británii, Číně nebo například na Novém Zélandu. Mezi hudebníky, se kterými spolupracuje nechybí špičky New Yorské scén kytarista Mike Moren, saxofonista Chris Cheek či držitel ceny Grammy Rogerio Boccato. Pravidelně také spolupracuje s významnými umělci ze světa hudebního divadelního světa, včetně držitele ceny Tony Francise Ruffelle (Les Miserables) nebo Catherine Porter. Sam se objevil na vice než dvaceti albech, včetně „I Wrote You a Song“ od Emmy Stephenson a „Come Croon with Me“ vycházející hvězdy Marka Williama.
https://samzerna.tumblr.com/

Jesse Simpson je bubeník původem z Kalifornie. Byl studentem legendárního
bubeníka Donalda „Ducka“ Baileyho, v roce 2007 se přestěhoval do New Yorku, kde vystudoval Manhattan School of Music. Na New Yorské scéně vystupoval s Joe Lovanem, Johnem Abercrombiem, Chrisem Cheekem, Brianem Charettem a mnoha dalšími. Od roku 2022 žije v Čechách a pokračuje v koncertování hlavně na Evropských pódiích.
www.jessesimpson.com