Trio K.U.T. – Köhldorfer-Uhlíř-Tanschek (A,CZ) & Andy Schofield(UK) – contemporary Jazz

František Uhlíř – kontrabas
Edi Köhldorfer – kytara
Harald Tanschek – bicí
Andy Schofield – saxofon

Edi Köhldorfer – František Uhlíř – Harald Tanschek
Toto trio tvoří vynikající rakouský kytarista žijící ve Vídni EDI KÖHLDORFER, jeden z nejlepších evropských kontrabasistů FRANTIŠEK UHLÍŘ a bubeník HARALD TANSCHEK. Hostem festivalového setu je anglický saxofonista ANDY SCHOFIELD.

Program tria se skládá z originálních skladeb (Köhldorfer, Uhlíř) a úprav jazzových standardů.
V červenci 2020 vyšlo v rakouském vydavatelství ATS CD OLD SOULS.
… „The K.U.H Trio“ dokáže každý večer inspirovat diváky radostí z hraní a pestrou paletou skladeb od groovy k melodickým a od etno k náročným harmonickým skladbám! … “

 

 

EDI KÖHLDORFER – KYTARA studoval klasickou kytaru na universitě v Grazu a jazzovou kytaru na konzervatoři ve Vídni, a proto se cítí doma jak v klasické, tak i v jazzové hudbě.
Spolupracoval s význačnými jazzovými interprety jako Biréli Lagrène, Dee Dee Bridgewater, Barbara Dennerlein, Thomas Gansch.
V klasické hudbě spolupracoval s Wiener Symphonikern, Radiosymphonie Orchester Wien, Tonkünstler Orchester.
Je taky velmi žádaný kytarista v rámci popové muziky ( Stewart Copeland, Helen Schneider, The Rounder Girls). Se skupinou „Global Kryner“ dostal zlatou desku za album „Global.Kryner,zastupoval taky Rakousko na Eurovision Song Contest a vyhrál taky „Amadeus-Award“.
Edi Köhldorfer natočil pod svým jménem mnoho CD a vystupoval mimo Australii na všech kontinentech.
www.edikoehldorfer.com

FRANTIŠEK UHLÍŘ – BASS
Absolvent konzervatoře v Brně.(1965-1971) Dlouhá léta byl členem skupiny SHQ Karla Velebného, Baroque Jazz Q a skupin pianisty E.Viklického a v roce 1987 založil vlastní skupinu „FUT -František Uhlíř Team.“
Rejstřík jeho četných aktivit zahrnuje i spolupráci s různými mezinárodními skupinami a sólisty (East- West Connection, Czech – Norwegian Band, Europlane Orchestra, D.Weckl, B.Moses, P.Woods, S.Costanzo, J.Newman, T.Curson, B.Bailey,P.Wilson, S.Nistico, S.Hamilton, S.Robinson, S.Wilkins, D.Goykovich, C.Stötter, P.Catherine,S.Houben, R.Magris, B.Castelluci ,W.Lackerschmied, W.Haffner, A.Riel, P.Mikkelborg,B.Dennerlein).
Účinkoval na koncertech a festivalech v těchto zemích:(Německo, Norsko, Dánsko, Holandsko, Belgie, Španělsko, Itálie, Švýcarsko, Rakousko, Maďarsko, Polsko, Rusko, Bulharsko, Chorvatsko, Slovinsko, Kypr, Izrael, USA, Kanada, Vietnam, Japonsko).
Nahrál vice než 25 CD jako „sideman“ a vydal 2 autorský CD (Basssaga, Frantisek Uhlir Team feat.C.Stötter) 3 CD s triem JUH– Jurkovič +Uhlir + Helesic ( Live 2002, Frantisek Uhlir Trio feat.D.Goykovich 2006, Maybe Later 2008 ArtaRecords) 2 CD s koncertů „Jazz na Hradě“ (Bass Session 2009, František Uhlíř 60 2011-Multisonic) Double CD Bass Devotion- Basssaga 2010 -Multisonic a Trio WUH´-Live at Jazzinec 2014).
http://www.frantisek-uhlir.cz/

HARALD TANSCHEK – BICÍ  studoval na univerzitě ve Štýrském Hradci (A) a na
Berklee College of Music v Bostonu (USA). Poté žil několik let jako
hudebník na volné noze v USA a v roce 2004 se přestěhoval do Vídně.
Harald hrál s Hal Crookem, Chico Freemanem, Lee Konitzem, Phil
Woodsem, Richardem Gallianem, Georgem Garzonem, Grace Kelly,
James Morrisonem, Victorem Mendozou, Bob Brookmeyerem, Jerrym
Bergonzim, Martinem Lubenovem Orkestar, Mark Murphym, Clark
Terrym, Jay Claytonem, Jimem Gallowayem, Sheilou Jordan, Ewou
Bem, Karimski Club, Kubou Stankiewiczem, Januszem Muniakem,
VooVoo, El Grecem, Orwou Salehem, Alegre.
https://www.haraldtanschek.com/

ANDY SCHOFIELD – SAX
A.Schofield je saxofonista, skladatel a aranžér, pocházející z britského Manchesteru, v současné době usazeným v Praze. Řadu let byl aktivní na britské hudební scéně, byl dlouholetým členem Creative Jazz Orchestra a spolupracoval s osobnostmi jako jsou Kenny Wheeler, Bill Frisell, Peter Erskine, John Taylor, Anthony Braxton, Mike Gibbs nebo Vince Mendoza. Andy Schofield je také spoluzakladatelem Jazz Dock Orchestra – domovského big bandu pražského klubu Jazz Dock, který se věnuje uvádění nových původních kompozic, ale i klasickému jazzovému repertoáru či jeho nových aranží ve spolupráci s domácími i zahraničními sólisty.
https://www.andyschofieldmusic.com/