Vasko Atanasovski Quintet (SLO/IT)

Uskupení tvoří výjimeční hudebníci, se kterými skladatel a saxofonista Vasko Atanasovski dlouhodobě spolupracuje. Mistrovství, vysoká energie a eklektický mix hudebních stylů jsou dobře známé charakteristiky Vaskovy hudby.
Přijměte pozvánku na extatickou, tajemnou a srdečnou hudební cestu v režii a provedení skutečných mistrů hudby.

Hudebníci kvarteta patří k předním virtuózním instrumentalistům v Evropě i ve světě. Ital Simone Zanchini je jedinečný hráč na akordeon. V roce 2016 obdržel cenu „Orpheus“ za nejlepší jazzové album roku v Itálii. Pravidelně koncertuje po celém světě a je mimo jiné sólistou orchestru milánské opery La Scala.
V rytmické sekci jsou tentokrát vynikající slovinští jazzoví hudebníci, Kristijan Krajnčan na bicí a Žiga Golob na kontrabas.
Ariel Vei Atanasovski, syn Vaska Atanasovského a úspěšný mladý violoncellista, který již složil své původní album „Liberte Toujours“, které vyšlo u slavného vydavatelství MoonJune Records New York, u kterého o rok dříve vydal Atanasovski album „ Phoenix“, na kterém můžeme slyšet i Simone Zanchini ve společnosti Michela Godarda na tubu a Bodka Jankeho na bicí.

Vasko Atanasovski – sax, flute, compositions
Simone Zanchini – accordion
Žiga Golob – contrabass
Kristijan Krajnčan – drums
Special guest: Ariel Vei Atanasovski – violoncello